Przysmaki rodziny Winnych

Czytając poprzednie części sagi o rodzinie Winnych autorstwa Ałbeny Grabowskiej, przenosimy się w czasie, śledząc tło historyczne i przygody bohaterów. Autorka opisuje obraz życia rodziny w ciągu stu lat. Poza fabułą możemy przyjrzeć się zwyczajom i stylowi życia postaci. Kulinaria, kuchnia polska, domowa, to dziedzictwo narodowe. Pisarka stworzyła kolejną pozycję książkową “Przysmaki rodziny Winnych“, w której częstuje nas receptami na różnego rodzaju przetwory. W tych niepewnych czasach ludzie korzystali z darów natury, robili zbiory, zamykali je w słoikach, by gromadzić zapasy na niepewną przyszłość. Konfitury, nalewki, dżemy, powidła, osładzały im życie.

Wspaniałe, polskie smaki

Polska ziemia rodzi wspaniałe plony, obdarowuje nas rumianymi jabłkami, kwaśną porzeczką, agrestem, soczystymi truskawkami, poziomkami. Dojrzewają w słońcu, zamknięte w słoiku przywodzą na myśl ciepłe dni. Warto skorzystać ze zbiorów i te owoce, których nie damy rady zjeść na surowo, przetworzyć. A pomogą nam w tym rady zawarte w książce. Ałbena Grabowska oddaje w ręce czytelników spis osiemdziesięciu przepisów. Spróbuj powideł, którymi Bronia smarowała chleb dla Ani i Mani. Skosztuj nalewki, by zaszumiało Ci w głowie, jak Antoniemu. Daj się zaczarować smakom polskiej wsi. Zamiast kupować marketowe dżemy o podejrzanym składzie, skorzystaj z receptur bohaterów Stulecia Winnych.

Kuchenne inspiracje

Ałbena Grabowska, która stworzyła sagę Stulecie Winnych, z wykształcenia jest lekarzem neurologiem i epileptologiem z zamiłowaniem do pisarstwa. Jej matka jest Bułgarką, ojciec Polakiem. Przyznaje się do tego, że lubi pisać w kuchni i większość książek jej autorstwa powstawała właśnie przy kuchennym stole. Ma dużą rodzinę, trójkę dzieci i jest osobą rodzinną, dlatego tematy familijne nie są jej obce. Przysmaki rodziny Winnych to nie jedyna kulinarna pozycja w jej dorobku. Autorka stworzyła Stulecie Winnych. Notes kulinarny zawierający siedemdziesiąt przepisów, w którym możemy znaleźć receptury tradycyjnych polskich potraw.

Bohaterowie na ekranie

Losy Stanisława, Andzi, bliźniaczek i reszty rodziny możemy śledzić, oglądając serial zrealizowany na podstawie bestsellerowej sagi. Podziwiając dzieje barwnych postaci, możemy przenieść się w ich świat, smakując i kosztując przetworów stworzonych na podstawie przepisów, przywodzących na myśl staropolskie Mazowsze. Ten zbiór kulinarny może stanowić pomysł na ciekawy prezent dla wszystkich fanów serii.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com
Brak komentarzy
by Ela